wedding

Jakie dania powinny znaleźć się na weselnym stole?

Posted by

Każdej parze zależy na przygotowaniu smacznego i co istotne sytego menu w postaci dań, które znajdą się na weselnym stole. Warto podkreślić, że jest to kluczowy czynnik przygotowań do uroczystości weselnej, bowiem zgodnie z tradycją rodzime wesela słyną z ogromnej ilości oraz jakości serwowanego jedzenia. Trendy żywieniowe i współczesna forma sztuki kulinarnej, a także zróżnicowane gusta zaproszonych gości sprawiają, że wykreowanie menu weselnego to sprawa dość skomplikowana.  Czy możliwym jest stworzenie jadłospisu uniwersalnego w którym każdy znajdzie coś dla siebie? Sprawdźmy!

Zdrowy rozsądek do podstawa

Organizując ślub zdaje się nam, że zjedliśmy wszystkie rozumy. Nasze spektakularne pomysły na pozór zdają się być wyjątkowe i genialne. W ten sposób można popełnić wiele błędów i tym samym zamienić wyjątkowy dzień w kompletne fiasko. Wybór odpowiedniego menu powinien być zatem konsekwencją konsultacji z profesjonalistami, a za takich uznaje się nie tylko organizatorów ślubu, ale przede wszystkim szefów kuchni, którzy pracując w danym lokalu z pewnością mają większe doświadczenie od nas. Właśnie dlatego ze względu na elastyczność poszczególne lokale udostępniają nam do wyboru kilka wariantów menu w różnych przedziałach cenowych. Znaleźć w nich możemy przede wszystkim rodzaje dań lubianych przez większość, co znacznie zmniejsza ryzyko braku satysfakcji na podniebieniach gości.

Możliwość modyfikacji

Kreatorzy smaku, ale i sami organizatorzy imprez weselnych nierzadko zapominają o wspomnianej elastyczności nie wspominając o możliwości modyfikacji menu (jak wiemy rodzi to pewne problemy). Praktycznie każdy lokal umożliwia dostosowanie gotowych wariantów do naszej opinii – klient nasz pan. Warto skorzystać z tego rodzaju alternatywy zwłaszcza jeśli wcześniej zrobiliśmy research i dowiedzieliśmy się np., że szwagier od roku jest weganinem, a babcia ze strony męża ma uczulenie na rozmaryn.  Z drugiej strony nawet w przypadku braku określonych wymagań większość par pragnie zamieścić w karcie coś szczególnego – danie, które podkreśli ich indywidualność i oczaruje gości.

Zachowanie ostrożności

Wspomniana możliwość modyfikacji bardzo często prowokuje w młodej parze żądze wprowadzenia dań egzotycznych. Zanim jednak zdecydujemy się na taki krok, warto upewnić się, czy szef kuchni jest w stanie odpowiednio przygotować niekoniecznie powszechne potrawy. Kluczowym aspektem w tym przypadku jest zachowanie  rozsądnej równowagi i ostrożności pomiędzy kulinarnymi nowościami, a tradycyjnym podejściem sztuki kulinarnej. Pośród zaproszonych gości z pewnością nie zabraknie miłośników innowacji, ale nie zabraknie również tradycjonalistów dla których brak „schabowego” okaże się dostatecznym powodem do spisania wieczoru na straty.

Na koniec warto dodać, że ważnym czynnikiem dla rodzaju dań jest aura towarzysząca określonej porze roku.  Latem doskonale sprawdzą się dania subtelne i lekkie – np. kremy warzywne, zimą zaś obejść nie może się bez rozgrzewającego rosołu. Podążając tropem tych śladów możemy mieć pewność, że dania lądujące na weselnym stole będą smaczne i pożywne.

Tekst przy współpracy z https://zielinskiart.pl/bizuteria-na-zamowienie-gdansk/.