bluzka

Odzież damska – zasady komponowania stroju codziennego

Posted by

            Odpowiednio dobrana stylizacja ma za zadanie podkreślać atuty kobiecej sylwetki, a ukrywać jej mankamenty. Właściwy fason to jednak nie wszystko, by móc uzyskać modny look. Niezbędna jest umiejętność łączenia kolorów, faktur, tkanin i modeli, które dopiero w odpowiednim połączeniu dadzą zamierzony efekt.

Talie

            Pierwszym i niezbędny krokiem do zbudowania garderoby z odpowiedniej dla figury odzieży damskiej jest określenie typu swojej sylwetki. Wyróżnia się cztery podstawowe typy sylwetek, w tym cegła, mająca szersze ramiona od bioder i brak talii, za to masywne uda. Gruszka o długiej talii, szerokich biodrach i masywnych nogach. Jabłko o szczupłych nogach, ale brzuchu większym od piersi oraz klepsydrę ze szczupłą talią, szerokimi biodrami i wydatnymi udami. Oczywiście to tylko cztery, najczęściej występujące kształty, których cechy charakterystyczne u wielu kobiet nie są jednoznaczne i często są mieszanką kilku typów. Dopasowanie fasonów do sylwetki sprawi, że wszystkie mankamenty zostaną ukryte, a figura zawsze będzie wyglądać zgrabnie i kobieco.

Szukasz rowera na lato? Sprawdź: https://mistralsport.pl/rowery.html

kobieta

Wzory

            Kolejnym krokiem jest łączenie wzorów. Choć do tej pory uznawano, że konieczne jest zachowanie w stylizacji harmonii, a więc zestawienie jednego elementu odzieży damskiej we wzoru oraz pozostałych elementów gładkich, to obecnie najpopularniejsi projektanci łamią ten schemat pokazując, jak estetycznie mogą wyglądać kraciasty garnitur i koszula w kwiaty czy bluzka w paski, a spodnie w kropki(więcej na Lejdi). Co bardzo istotne, by zachować proporcje w kompozycji i nie stworzyć nieestetycznie wyglądającego misz-maszu, to by zagrać kolorami. Jeśli stylizacja składać się będzie ze spodni w biało-czarne paski, bluzka w czarne kropki, a marynarka w kwiatki o tej samej barwie, całość może przedstawiać chaos, który daleko jest od modnego looku. Najlepszym zestawieniem jest kontrast kolorów, a więc bardziej zachowawcza kratka w białym, czarnym i szarym kolorze na koszuli oraz intensywnie czerwone spodnie, w drobne kwiatki.

Sprawdź także: https://www.albertfresh.pl/karma-dla-zwierzat.html