Jak wybrać i zakupić ekspres kapsułkowy?

Posted by

         Od wielu lat dynamiczny rozwój technologiczny ułatwia funkcjonowanie i pracę ludzi na wielu dziedzinach. Również w przemyśle kawiarskim obecnie postępuje renesans. Dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym zarówno bariści, jak i zwykli miłośnicy kawy nie muszą parzyć jej i przygotowywać ręcznie — wystarczy, że klikną jeden przycisk. Jeszcze parę lat temu aby zrobić tradycyjne latte trzeba było posiadać manualne umiejętności. Mleko musiało zostać wlane w taki sposób, aby na powierzchni kawy wytworzyły się trzy osobne sekcje — ciepłe mleko na samym dole wysokiej szklanki, kawa z mlekiem pośrodku i pianka na szczycie. Dziś wszystko wykonują za nas ekspresy do kawy, a ziarno nie musi już być mielone w młynku, ponieważ na rynku dostępny mamy szereg kapsułek z gotową kawą. Zanim jednak wydamy fortunę na nowy ekspres kapsułkowy, należy zastanowić się, czy warto dokonać takiego zakupu i tracić radość z samodzielnego przygotowywania kawy? (https://www.czasnaherbate.net/akcesoria-do-kawy-c-19_70.html)

Informacje na temat działania i nasze preferencje

         Aby rozważyć zakup ekspresu ładowanego na kapsułki warto zapoznać się z informacjami bazowymi, takimi jak sposób działania ekspresu i jego cena. Zanim jednak zaczniemy szukać idealnego produktu koniecznie określmy nasze preferencje względem urządzenia. Doskonale orientując się w tym, na jakich opcjach najbardziej nam zależy bardzo szybko będziemy mogli w ogóle zdecydować, czy ekspres kapsułkowy jest dla nas oraz odrzucić ewentualne produkty, które zupełnie nam nie odpowiadają. Działanie praktycznie każdego ekspresu ładowanego na kapsułki opiera się na tych samych zasadach, które są bardzo podobne do zasady działania ekspresu ciśnieniowego. Po pierwsze, nalana do ekspresu woda podgrzewana jest do temperatury odpowiedniej dla wybranego gatunku kawy. Następnie ekspres pod ciśnieniem wstrzykuje ją ciurkiem do wnętrza kapsułki. Stamtąd kawa zostaje przefiltrowana i rozpoczyna spływanie do podstawionej pod ujście filiżanki.  (Tutaj)

Czym różni się świeżo zmielona kawa od tej w kapsułkach?

         W trakcie decydowania o zakupie ekspresu kapsułkowego warto rozważyć również różnice, jakie występują pomiędzy świeżo zmieloną kawą, a kawą umieszczaną w kapsułkach. Kawa świeżo zmielona posiada niesamowicie intensywny smak oraz aromat i znacznie bardziej oddziaływuje na nasze receptory smakowe. Dodatkowo mielenie kawy zarówno w młynku elektrycznym, jak i tradycyjnym młynku ręcznym jest niesamowitą zabawą i przyjemnością oraz może stać się interesującym porannym rytuałem. Kawa umieszczana w kapsułkach w znacznym stopniu przypomina kawę rozpuszczalną lub sypaną dostępną we wszystkich supermarketach, przez co sprawdzi się u wszystkich zwolenników tanich mieszanek różnych rodzajów i gatunków kaw. Kawa ta poddawana jest różnym procesom chemicznym, aby na dłużej pozostała świeża, a dodatkowo nie mamy wiedzy dotyczącej tego, jak długo przebywa w zamkniętej kapsułce. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że kupując ekspres kapsułkowy tak naprawdę musimy pozostać wierni jednej marce — niestety nie wszystkie kapsułki pasują do każdego ekspresu i będziemy zmuszeni kupować kapsułki jednego producenta aż do momentu zmiany ekspresu kapsułkowego na nowy. W przypadku kawy mielonej dowolnie możemy zmieniać kawy i wybierać sobie producentów, jakich produktu chcemy spróbować. Sprawdź także: https://fonte.com.pl/