Najczęściej wykonywane zabiegi medycyny estetycznej

Posted by

Medycyna estetyczna lekiem na kompleksy współczesnych ludzi?

Żyjemy w czasach, w których ogromną uwagę przywiązuje się do wyglądu zewnętrznego. Mowa tutaj nie tylko o stylowym i gustownym ubiorze, zadbanej fryzurze czy też profesjonalnym makijażu. Obecnie bowiem coraz więcej kobiet, a nawet mężczyzn poddaje się zabiegom oferowanym przez gabinety medycyny estetycznej. 
Co nimi kieruje?  W głównej morze chęć zatrzymania upływającego czasu oraz młodzieńczego wyglądu na dłużej oraz niezadowolenie ze swojego naturalnego wyglądu – chociażby zbyt wąskich ust, rzadkich brwi oraz mało urodziwych rzęs oraz nieprzeparta pokusa pozbycia się pierwszych widocznych zmarszczek. 

Powiększanie ust w Cmeik jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

Okazuje się, iż zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, który zyskał w dzisiejszych czasach największą popularność jest powiększanie ust. Zabieg ten uważa się za mało inwazyjny i bezpieczny – dlatego zyskał on miano takiego, który możemy wykonać w przysłowiowej przerwie na lunch. 
Chociaż sam zabieg nie należy do bolesnych, a jego efekty są widoczne gołym okiem w stosunkowo krótkim czasie od samego jego przeprowadzenia – to jednak eksperci radzą, aby uważać z nadmiarem substancji wstrzykiwanej w usta oraz częstotliwością wykonywania samych zabiegów. Może to bowiem skutkować karykaturalnym i przerysowanym efektem wprost przeciwnym do zamierzonego. 
Substancjami najczęściej wykorzystywanymi w zabiegach powiększania ust są toksyna butolinowa zwana popularnie botoksem oraz kwas hialuronowy.

Dlaczego kobiety powiększają usta?

Piękne, zmysłowe oraz pełne usta to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecego wyglądu. Nic więc dziwnego, że większość pań tak bardzo pragnie, aby ich usta prezentowały się idealnie. 
Niestety nie wszystkie z nas matka natura obdarzyła pięknymi oraz kształtnymi ustami. Twarz kobiety o wąskich ustach bardzo często sprawia wrażenie smutnej i niezadowolonej oraz o wiele starszej niż w jest w rzeczywistości. Z tego powodu kobiety w krajach rozwiniętych bardzo chętnie fundują sobie zabieg jakim jest powiększanie ust.

Artykuł przy współpracy: Cmeik