Jakie kolczyki wybrać?

Posted by

Kolczyki to jeden z popularniejszych elementów biżuterii. Obecnie już w podstawówce dziewczynki przebijają sobie uszy, by móc cieszyć się możliwością zdobienia uszu delikatnymi ozdobami. Coraz popularniejszy staje się też piercing innych części ciała lub wykonywanie kilku przekłuć na jednym uchu.

Kolczyki – duże czy drobne?

Długie, srebrne lub złote kolczyki doskonale prezentują się w połączeniu z wyjściowym strojem. Uroku dodają im takie upiększenia jak chociażby cyrkonie. Jednak nie jest to biżuteria, którą powinno się nosić na co dzień – zwraca dużą uwagę, a do tego może powodować niebezpieczeństwo osób je noszących, jeśli znajdują się w zatłoczonym miejscu lub uprawiają sporty kontaktowe. Kobiety, które lubią duże, zwracające uwagę ozdoby, powinny zwrócić uwagę na kolczyki (https://zielinskiart.pl/kolczyki/) koła. Nie są jednak dla każdego – niektóre osoby mają tak delikatną skórę uszu, że bardzo rozciąga się podczas noszenia cięższych kolczyków, co grozi nieestetycznym rozszerzeniem się dziurki, a nawet naderwaniem ucha. W takim przypadku najlepiej zdecydować się na wkręty z niewielkimi ozdóbkami – bursztynami, cyrkoniami, a nawet koralikami. Osoby, które wolą niekonwencjonalne ozdoby, również mogą się wykazać – na rynku są obecnie dostępne kolczyki w przeróżnych kształtach – na przykład guzików czy klamek, a nawet takie, których wygląd imituje agrafki!

Złoto czy srebro?

A może stal chirurgiczna lub inny materiał? Jakie kolczyki najlepiej wybrać? Należy dobrać je do urody użytkowniczki i zwrócić uwagę na rodzaj sytuacji, podczas której będą noszone. Na co dzień wystarczająco dobre będą kolczyki ze stali chirurgicznej lub klasycznego srebra – eleganckie i odporne na działanie czynników zewnętrznych, lecz niekoniecznie zwracające nadmierną uwagę. Na eleganckie wyjścia można postawić na złoto, choć srebro oczywiście sprawi się równie dobrze – dobór w tym przypadku zależy przede wszystkim od kolorystyki kreacji. Jeśli stylizacja jest elegancka, lecz niezbyt rzucająca się w oczy, można zdecydować się na bardziej wyraziste dodatki – na przykład kolczyki z diamentami.

ZielinskiArt