Dlaczego warto korzystać z zabiegu mezoterapii igłowej?

Posted by

Wielu z nas, a w szczególności kobiety, odczuwa efekt upływających lat. Dostrzegamy każde defekty na twarzy, a struktura skóry jest daleka od wymarzonej. Zaczyna wadzić nam coraz więcej niedoskonałości: sucha i zwiotczona skóra, zmarszczki w okolicach oczu czy bruzdy dookoła ust. W tym i wielu innych przypadkach warto rozważyć zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który odżywi naszą cerę. Czym jest mezoterapia igłowa?

Bezpieczny zabieg z kwasem hialuronowym – co należy wiedzieć?

Jeśli chcemy naturalnie wspomóc kondycję skóry i pozbyć się jej niedoskonałości, najbardziej skutecznym rozwiązaniem będzie zabieg mezoterapii igłowej. Jedynym składnikiem, który będzie wykorzystywany w trakcie tej procedury medycznej, jest kwas hialuronowy. To naturalny związek chemiczny i organiczny, który występuje także u człowieka, jednak z wiekiem jego ilość maleje. To sprawia, że zabieg jest niemal bezinwazyjny, ponieważ aplikowana jest w pełni bezpieczna substancja. Standardowo nie stosuje się dodatkowych środków znieczulających, ponieważ cały proces powinien przebiegać bezboleśnie. W niektórych przypadkach dopuszcza się użycie kremu, który ma złagodzić ból. (https://cmeik.pl/portfolio-item/mezoterapia/) Wykorzystując cienką igłę, lekarz aplikuje kwas zawierający składniki odżywcze w te miejsca, które wymagają regeneracji i odbudowy. Dostarczony preparat uzupełni niedobory i wpłynie na poprawę mikrokrążenia skóry. Możliwe jest występowanie drobnych obrzęków, który szybko ustępują i nie wpływają na komfort codziennej pracy.

Zabieg wykonuje się maksymalnie w kilkadziesiąt minut. Mogą z niego korzystać wszystkie osoby, które mają do niego wskazania. Ten sposób rewitalizacji skóry wykorzystuje się także do walki z wypadającymi włosami. Aby utrzymać zadowalające efekty, zaleca się regularne powtarzanie zabiegu. Po każdorazowej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej powinniśmy dodatkowo nawilżać skórę, aby pobudzać ją do wzrostu. Do głównych przeciwwskazań zalicza się okres ciąży i karmienia piersią, choroby autoimmunologiczne oraz nowotwory. Unikajmy mezoterapii igłowej również wtedy, gdy skóra podatna jest na powstawanie głębokich blizn.

Przy współpracy: https://cmeik.pl/