krotkie-paznokcie

Manicure krótkich paznokci – krok po kroku

Posted by

Manicure jest jednym z podstawowych zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych. Zabieg dbający o nasze paznokcie stał się nie tylko synonimem luksusu, ale przede wszystkim nadaje naszym dłoniom zdrowy, elegancki wygląd. Pomysłów na rodzaje manicure oraz zdobień paznokci jest mnóstwo. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja, kiedy mamy krótkie paznokcie.

Moda na krótkie paznokcie

Jeszcze do niedawna krótkie paznokcie nie były mile widziane na salonach. Ich krótka wersja kojarzona była z brakiem zadbania, a czasem nawet obgryzaniem dającym nieestetyczne efekty. Na szczęście to myślenie uległo zmianie i krótkie paznokcie coraz częściej goszczą zarówno na czerwonym dywanie, jak i w codziennym życiu. Na ich długość mają również wpływ nasze osobiste preferencje, które decydują o tym, co ostatecznie decyduje o tym, co ląduje na naszych paznokciach.

Manicure krótkich paznokci- ja go zrobić?

Większość zabiegów pielęgnacyjnych związanych z paznokciami jest niezależna od ich długości. W takim przypadku całość zabiegu należy zacząć od zmiękczania sfery wokół paznokci, co ułatwi nam pozbycie się skórek. Do tego celu można użyć ciepłej wody ze zmiękczaczem, może to być nawet mydło. Inną opcją jest również skorzystanie z gotowego, drogeryjnego kosmetyku, dostępnego najczęściej w sztyfcie ułatwiającym aplikację.

Niezwykle istotną kwestią przy krótkich paznokciach będzie nadanie swoim paznokciom odpowiedniego kształtu. W przypadku krótkich paznokci ich kształt jest szczególnie ważny, bowiem umożliwia ładne zapuszczenie paznokci.

Nie można też zapominać o tym, że przy krótkich płytkach szczególnie widać wszelkie niedociągnięcia manicure. przejdźmy teraz do kolejnego etapu, czyli zdobień paznokci. Przy krótkich paznokciach wbrew pozorom jest trudniej wykonać estetyczny manicure, bowiem mniejsza powierzchnia paznokcia do malowania wymusza większej precyzji od osoby wykonującej zabieg. Mając krótkie paznokcie raczej nie możemy liczyć na manicure francuski, jednak wszelkie rodzaje zdobień są jak najbardziej możliwe.

Jakie są trendy w manicure na ten rok?

Mówiąc o krótkich paznokciach, szczególnie widoczne są dwa trendy w pielęgnacji paznokci. Pierwszym z nich są paznokcie pozbawione lakieru oraz zdobień. Wersja saute jest dobrym rozwiązaniem nie tylko na co dzień, ale również na bardziej eleganckie okazje. Przeciwieństwem tego trendu są paznokcie z wielkimi, intensywnymi zdobieniami z użyciem zdobień i lakierów do paznokci np. z Evonails. Tutaj możemy liczyć na naszą wyobraźnię, jednak należy pamiętać o jednej ważnej kwestii.

Mianowicie w przypadku małej powierzchni paznokcia trudno nam będzie wykonać część zdobień znanych z manicure. Dlatego też wykonując zabieg samodzielnie warto wymienić akcesoria do zdobień na wykałaczki i inne elementy umożliwiające pracę na małej płytce.

Co z paznokciami bez zdobień?

„Gołe” paznokcie, pozbawione lakieru oraz dodatków mogą wydawać nam się czymś niestosownym, a kobiety często czują się nieswojo bez wykonanego manicure. mówiąc jednak o zabiegu w kontekście krótkich paznokci należy pamiętać o kilku wskazówkach. Przede wszystkim dbając o krótkie paznokcie należy w pierwszej kolejności postawić na ich zdrowy wygląd. Oczywiście, jest to podstawa do prawidłowego manicure, niezależnie od długości paznokcia, jednak w przypadku ich krótszej wersji, znacznie bardziej widać wszelkie uszczerbki na płytce.

W przypadku pielęgnacji należy postawić na regularność wykonywania takich zabiegów, jak usuwanie skórek, nadawanie kształtu czy ogólne przygotowanie płytki paznokcia. Stawiając na dbanie o paznokcie nie można zapomnieć również o odżywkach. Na rynku kosmetycznym znaleźć można naprawdę sporo odżywek do paznokci o różnych właściwościach, dzięki czemu znajdziemy specyfiki o właściwościach odżywczych, wzmacniających, wspomagających witaminami i innych właściwościach.

Olejki w pielęgnacji krótkich paznokci

Olejki są rodzajem kosmetyku, który zyskuje na wartości w różnych sferach pielęgnacji. Ich wykorzystanie można znaleźć również w paznokciach, dzięki czemu sama płytka staje się odżywiona i chroniona przez drogocenne olejki. Kosmetyk ten znaleźć można w formie zwykłej odżywki do paznokci lub w tradycyjnym flakoniku z apteki.

Krótkie paznokcie- tak czy nie?

Krótkie paznokcie przestają być kojarzone z zaniedbaniem dłoni. Taki wariant paznokci jest coraz częściej spotykany w codziennym życiu, a także wśród celebrytek. Chociaż wykonanie precyzyjnego manicure na krótkich paznokciach wymaga większej precyzji, to całość wygląda równie elegancko i zjawiskowo. Co ważne, krótkie paznokcie bardzo elegancko prezentują się w przypadku klasycznego, jednokolorowego malowania. Podstawą jest, aby paznokcie były zadbane i zdrowe, a wówczas każdy wariant manicure będzie prezentował się okazale.