lawka

Wybór kwiatów na ślub – poradnik

Posted by

Dylemat dotyczący wyboru kwiatów na ślub wcale nie należy do najłatwiejszych. O wyborze decyduje nie tylko wygląd, ale również dostępność określana sezonem w roku. Specjaliści zajmujący się organizacją ślubów twierdzą, iż wybór kwiatów jest tak samo ważny jak wybór kapeli oraz smak tortu weselnego. Kwiaty wyrażają młodą parę – jej styl, charakter uroczystości, upodobania, a nawet kaprysy. Dlatego ważne jest by był to wybór przemyślany. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy kilka ciekawych propozycji.

Wiosna, wiosna ach to ty…

Wiosenne śluby są bardzo popularnym rozwiązaniem pośród współczesnych par. Aby zaakcentować porę roku w której wszystko budzi się do życia, a ludziom przyświeca nadzieja i dobry humor, warto uwzględnić wiosenne kwiaty na ślubie. Istotną rolę w tej kwestii odgrywa delikatność, bowiem ślub wiosenny powinien emanować subtelnością i na tę porę roku najczęściej decydują się pary delikatne. Które kwiaty wiosenne sprawdzą się doskonale na uroczystości zaślubin? Z pewnością klasyczne tulipany oraz frezje. Jeśli chodź o walor woni, warto zainwestować w bzy oraz konwalie – to sprawdzone połączenie, które kokietuje i urzeka również walorami zapachowymi. Można także skorzystać z mniej popularnych kwiatów wiosennych takich jak jaskier, szafirek, czy anemon.

Lato w promieniach słońca

Lato to zdecydowanie najbardziej modna i popularna pora roku na ślub. Wiele osób decyduje się na nią głównie z przyczyn pogodowych i trudno się temu dziwić. Dotyczy to zwłaszcza osób, które planują uroczystość pod gołym niebem. Zwłaszcza te osoby pragną podkreślić lekkość oraz pozytywny charakter uroczystości. W takich przypadkach doskonałym wyborem będą piwonie, dalie, gardenie oraz słoneczniki. Nie wolno zapominać o różach, które niosą ze sobą bardzo złożoną symbolikę zwłaszcza jeśli chodzi o barwę. Ciekawym i alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie lawendy, która swymi walorami wizualnymi oraz zapachowymi wprowadzi gości w błogi nastrój podkreślając tym samym charakter oraz symbolikę uroczystości.

Warto sprawdzić także:

kwiaty

Jesienna gama wyrazistych barw

Jesień to również popularna pora roku na planowanie uroczystości ślubnej – zwłaszcza jej początkowy okres, który daje nam do wyboru szeroką paletą przeróżnych barw z którymi można poszaleć nawet, gdy nie jest się kwiatowym specjalistą. Jesienią świetnie sprawdzą się nietuzinkowe połączenia róż, jarzębin, goździków, dalii oraz hortensji. Nie wolno zapominać o nieco mniej znanych gatunkach, czyli wrzoścu oraz alstroemerii.

Zima to również dobry pomysł!

Ślub zimową porą to rzadkość, ale są osoby, które chcą wyłamać się ze stereotypów i trzeba poza odwagą oddać im nieszablonowość. W przypadku zimy mamy nieco ograniczony wybór względem kwiatów, ale z pewnością możemy liczyć na obecność hiacyntów, amarylisów, ciemierników, tulipanów oraz poinsencji.

Poradnik przy współpracy z https://zielinskiart.pl/.