Kiedy odwiedzić gabinet medycyny estetycznej?

Posted by

Dbanie o perfekcyjny wygląd zewnętrzny to działanie wieloetapowe (zobacz zalecenia). Dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych i stosowanie ich regularnie pozwala nam opóźnić proces starzenia się skóry i walczyć z różnego rodzaju niedoskonałościami. Zdarzają się jednak sytuacje, że domowe zabiegi pielęgnacyjne nie są wystarczające. Wtedy warto znaleźć profesjonalny gabinet medycyny estetycznej i udać się na konsultację.

Problematyczna skóra wokół oczu

Strefa pod oczami to obszar twarzy, który dużo mówi na temat naszego wieku. Skóra tej okolicy jest cienka i bardzo podatna na powstawanie zmarszczek. Tzw. kurze łapki to jeden z częstszych problemów estetycznych. Wiele młodych kobiet zmaga się także z mocnym zasinieniem pod okiem oraz głęboką doliną łez. Oba te problemy sprawiają, że twarz wydaje się smutna i zmęczona. Zdecydowanie nie jest to pożądany efekt i może być on źródłem braku akceptacji dla swojego wyglądu. W walce z każdym z wymienionych defektów pomocne są zabiegi oferowane przez gabinety medycyny estetycznej. Są one dobierane w pełni indywidualnie. Warto wiedzieć, że botoks to nie jedyny sposób na uporanie się ze zmarszczkami. Lekarz może zaproponować np. mezoterapię lub kwas hialuronowy. Wszystko zależy od kondycji naszej skóry i stopnia zaawansowania problemu.

Blizny, które nie dodają uroku

Gabinet medycyny estetycznej to właściwe miejsce dla każdego, kto chciałby pozbyć się blizn potrądzikowych. Zmaga się z nimi wiele osób i często stanowią one pamiątkę po rozległych stanach zapalnych na skórze. Warto wiedzieć, że istnieją skuteczne rozwiązania, dzięki którym można cieszyć się w pełni gładką, nieskazitelną cerą. Z reguły polegają one na złuszczaniu naskórka. Jak w przypadku każdego zabiegu, to lekarz proponuje najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę oczekiwania pacjenta oraz ewentualne przeciwskazania do jego wykonania. Jedną z najbardziej nowoczesnych metod leczenia różnego rodzaju blizn, nie tylko tych potrądzikowych, jest laser. W większości przypadków wykonuje się serię zabiegów, ale efekty widoczne są już po pierwszym z nich.

Współpraca: CMEIK