zdrowe-wlosy234

Jak dbać o włosy

Posted by

Każda z kobiet pragnących atrakcyjnie wyglądać i mieć dobre samopoczucie robi sobie makijaż. Dla bardzo wielu z nich są istotne oczy i spojrzenie. Aby je podkreślić panie malują swoje rzęsy tuszem, lub rysują na górnej i dolnej powiece kreski. Niestety malując codziennie rzęsy, stają się one coraz bardziej kruche i słabe. Często też wypadają i stają się zdecydowanie rzadsze. Warto zadbać o rzęsy i wzmocnić je odpowiednimi kosmetykami.

Odżywki do włosów

Polecane są w tym celu odżywki, które szybko działają. Ważny jest aplikator, którym wygodnie nałożymy odżywkę. Wiele spośród tego rodzaju preparatów ma za zadanie pielęgnację i regenerację rzęs. Należy również pamiętać, że podczas codziennego malowania bardzo ważny jest także odpowiedniego rodzaju demakijaż, jeśli nie jest on właściwie i dokładnie wykonywany, to jego resztki zostają na rzęsach i cerze, co wpływa oczywiście bardzo niekorzystnie na damską urodę.

Również o włosy panie powinny jak najbardziej starannie dbać. Chcąc żeby były piękne, gęste i puszyste muszą używać w tym celu sprawdzonych szamponów i odżywek do włosów. Właściwy stan włosów zależy od bardzo wielu różnych czynników, do których należy między innymi tryb życia, właściwa dieta, ilość hormonów oraz działanie różnych preparatów kosmetycznych. Czasami można zaobserwować, że damskie włosy stają się słabe, łamliwe, przesuszone i zaczynają po prostu wypadać. W takiej sytuacji należy wybrać szampon, który będzie zapobiegał określonym dolegliwościom i korzystnie wpłynie na ich lepszy stan. Pomocna będzie również odżywka, która wzmocni włosy i pomoże im się odpowiednio zregenerować.

Co niszczy włosy

Oczywiście niektóre osoby same przyczyniają się do gorszego stanu swoich włosów. Jeśli ciągle je farbują, prostują czy kręcą, narażają je na uszkodzenia lub zniszczenie struktury włosa. Przegrzanie podczas suszenia czy prostowania włosów jest dla nich degradacyjne. Stają się suche, bardziej łamliwe i matowe. Najlepiej suszyć włosy na najniższej temperaturze. Suszarkę najlepiej trzymać minimum 20 cm od głowy.

Gdy włosy są w gorszej kondycji

W przypadku gorszej kondycji włosów pomocne będą odżywki oraz maski do włosów. Odżywkę należy bezwzględnie dopasować do stanu i rodzaju włosów. Powinna ona zregenerować włosy, nawilżyć je i domknąć łuski rozchylone podczas mycia. Dobrze jest stosować odżywki do spłukiwania, ponieważ nie obciążają one włosów, tak jak odżywki bez spłukiwania. Odżywki doraźnie poprawiają stan włosów, upiększają je. Maska wnika znów we włosy, nawet do mieszków włosowych, dzięki temu włosy otrzymują składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.