Wizyta u manicurzystki – kiedy jest potrzebna?

Posted by

Istnieją kobiety, których zdaniem wizyta u manicurzystki jest zbędnym wydatkiem, z którego bez problemu można zrezygnować. Nie jest to do końca prawdą. Choć wiele zabiegów manicure jesteśmy w stanie wykonać we własnym zakresie, są sytuacje, kiedy jedynym rozsądnym wyjściem wydaje się udanie do profesjonalisty. Przekonajmy się kiedy lepiej jest odwiedzić salon manicure niż eksperymentować w domu.

 

Jak prawidłowo wykonać pierwszy manicure?

Nie wszystkie kobiety w zakresie manicure mogą liczyć na pomoc mamy lub starszej siostry. Kiedy nie jest to możliwe, dobrym pomysłem jest wybranie się na wizytę do manicurzystki, która powie nam w jaki sposób dbać o paznokcie. Jeżeli zobaczymy jak krok po kroku wykonać pierwszy manicure, znacznie łatwiej będzie nam odtworzyć go w domu.

Wizytka u manicurzystki jest rekomendowana zwłaszcza młodym kobietom, które nie wiedzą jak nadać swoim paznokciom optymalny kształt. Wbrew pozorom niekiedy jest to bardzo trudnym zadaniem. Profesjonalistce natomiast wystarczy jedno spojrzenie na naszą płytkę, żeby wiedzieć w jaki sposób ją opiłować.

 

Problem z wyborem odpowiedniego lakieru do paznokci

Wiele kobiet ma problem z wyborem najlepszego dla siebie lakieru hybrydowego do paznokci. Jest to powszechne zwłaszcza na początku przygody z manicure. Wybór właściwego koloru i wykończenia emalii nie zawsze przychodzi nam łatwo. Bardzo często zdarza się, że produkt, który znakomicie prezentuje się w opakowaniu lub na modelce, w naszym przypadku pozostawia wiele do życzenia. Odcień lakieru powinien być dopasowany do koloru naszej skóry, a także kształtu płytki.

Samodzielne szukanie najlepszego lakieru do paznokci mogłoby pochłonąć znaczną część naszego budżetu i wiele czasu. Ponadto w pewnym momencie stanęłybyśmy przed problemem co zrobić z nietrafionymi zakupami. W salonie manicure znajdziemy emalie we wszystkich kolorach tęczy. Możemy poprosić manicurzystę o pomalowanie naszych paznokci na różne odcienie. W ten sposób szybko znajdziemy te, które prezentują się na naszych paznokciach najlepiej.

 

Testowanie nowych zabiegów

Tradycyjny manicure to jedynie jeden z wielu zabiegów, które możemy wykonać u manicurzystki. W nowoczesnych salonach co roku pojawiają się nowe,coraz doskonalsze zabiegi, których celem jest upiększenie naszych paznokci. Część z nich wymaga zastosowania specjalistycznych produktów lub sprzętu, które nie są dostępne w stacjonarnych drogeriach. Kobiety, które chciałyby zobaczyć na swoich dłoniach efekty najnowszych zabiegów, powinny udać się do dobrego salonu manicure.

 

Prawidłowe wykonanie zabiegów

Współcześnie wiele kobiet decyduje się na wykonywanie zabiegów manicure we własnym zakresie. Przykładowo popularny manicure hybrydowy jest o wiele tańszy, jeżeli zrobimy go w domowym zaciszu. Zakup lampy i niezbędnych kosmetyków i tak pochłonie mniej naszych oszczędności niż wizyta w prestiżowym salonie. Problem w tym, że nie każda kobieta potrafi wykonać taki zabieg samodzielnie. Żeby uniknąć wielu błędów, dobrze jest po raz pierwszy wykonać go w salonie. Dokładna obserwacja pracy manicurzystki sprawi, że będziemy wykonywały własny manicure o wiele pewniej.

 

Zdejmowanie hybryd i akrylu

Powszechnym problemem kobiet jest nieumiejętne usuwanie manicure akrylowego czy hybrydowego. Często zdarza się, że przez swoją własną niewiedzę doprowadzamy do uszkodzenia płytki paznokcia. Jeżeli nie mamy pewności, czy poprawnie usuwamy akryl lub hybrydę, koniecznie udajmy się do manicurzystki. W ten sposób zaoszczędzimy sobie wiele problemów z paznokciami.

 

Profesjonalny manicure ślubny

Nawet jeżeli do tej pory unikałyśmy salonów manicure, paznokcie na nasz ślub powinien zrobić profesjonalista. Należy zdawać sobie sprawę, że manicure ślubny jest niezwykle wymagający. Nasze dłonie tego ważnego dnia będą bowiem w centrum uwagi. Powinien być on nie tylko piękny, ale również trwały. Wizyta u manicurzystki jest więc jak najbardziej uzasadniona.

Do manicurzystki warto udać się na kilka miesięcy przed planowaną uroczystością, w celu wykonania próbnego manicure. Dobrze jest dać sobie czas na decyzję jakie paznokcie będą pasowały do naszej kreacji, a także kształtu dłoni. Rezerwa czasowa sprawi, że nawet jeżeli się rozmyślimy, i tak będziemy miały kiedy przetestować wszystkie nasze pomysły. Próbny manicure ma służyć również przetestowaniu trwałości lakieru i ozdób. W sytuacji, kiedy decydujemy się na dodatkowe zdobienia, dobrze jest mieć pewność, że utrzymają się one na naszych paznokciach przynajmniej do końca uroczystości.

 

Regeneracja zniszczonych paznokci

Bywa, że samodzielnie wykonywane zabiegi manicure doprowadzają do uszkodzenia płytki paznokcia. Kiedy jest ona bardzo zniszczona, a my nie potrafimy temu zaradzić, rozwiązaniem może okazać się wizyta w salonie manicure. Doświadczona manicurzystka ma bogatą wiedzę o paznokciach, a także skutecznych sposobach na ich regenerację. Taka osoba z pewnością doradzi nam jakie kroki powinnyśmy podjąć, żeby doprowadzić paznokcie do dobrego stanu w możliwie jak najkrótszym czasie.