Negative Space Nails

Posted by

Efekt negatywu czy też prześwitów to najnowszy trend w stylizacji paznokci. Pozostawianie części paznokcia niepomalowanej jest intrygujące i jest podstawą do niebanalnych, przyciągających wzrok zdobień.

Negatyw na paznokciach

Negative space nail to technika, polegająca na pozostawieniu na paznokciu nie pomalowanej części. Najczęściej stylizację taką tworzy się tak, że spod lakieru wyłania się wzór w naturalnym kolorze. Czasami to naturalny paznokieć pokryty jest tylko delikatnym zdobieniem. Negative Space Nails tworzy się najczęściej na jednym, dwóch paznokciach, resztę malując całkowicie, aby w pełni wydobyć całą efektowność tego rodzaju manicure. Niezwykle odważną odmiana negatove space nails jest negative french czyli czarny pasek na wolnym brzegu paznokcia połączony z naturalną, wolną od lakieru płytką. Pamiętajmy, że taka stylizacja wbrew pozorom jest bardzo trudna i nie każdemu pasuje.

Jak wykonać negative space nails?

Są dwie podstawowe techniki tej stylizacji. W pierwszej z nich część paznokcia pozostawiamy po prostu nie pomalowaną lub zabezpieczamy fragmenty szablonem lub naklejką. Druga technika to malowanie delikatnego wzoru kolorem na naturalnym paznokciu. Najczęściej w tej stylizacji stosuje się wzory geometryczne, wiec wymagają one precyzji. Do stworzenia idealnie równych linii używa się specjalnych taśm i szablonów. Pamiętajmy, że ta technika będzie najbardziej efektowna, jeśli linie i prześwity będą maksymalnie precyzyjne i doskonałe. Krzywe, poszarpane, rozmazane linie będą wyglądały po prostu niechlujnie. Szczególnie trudno wykonać ten manicure lakierem hybrydowym, gdyż hybryda jest rzadka i ma tendencję do rozpływania się. Za pomocą lakierów hybrydowych lepiej nanosić dekoracje ręcznie, pamiętając o precyzji i idealnie równych krawędziach wzoru. Hybryda natomiast idealnie nada się do techniki, polegającej na wytarciu fragmentu paznokcia przed utwardzeniem – możemy za pomocą patyczka wytrzeć równe linie lub wzór na środku paznokcia, na przykład serce. Używając lakierów hybrydowych musimy działać szybko, żeby rozpływający się lakier nie zaburzył precyzji linii stylizacji.

Dla kogo negative space nails?

Taka metoda stylizacji raczej nie przypadnie do gustu każdemu. Paznokcie z prześwitami to bardzo nowoczesny trend, który może nie podobać się wielbicielkom klasyki. Za to zadowolone z niego będą młode (choćby duchem) nowoczesne kobiety, które lubią się wyróżniać. Ze względu na specyfikę tej stylizacji, będzie to raczej manicure dl zaawansowanych, gdyż najdrobniejsze błędy w technice mogą sprawiać wrażenie niechlujności. Z kolei idealnie naniesione wzory z prześwitami mogą być elementem eleganckiej, modernistycznej stylizacji dla wymagających. Oszczędne kolorystycznie negative space nails, na przykład białe lub granatowe mogą być uzupełnieniem szalenie modnego trendu minimalistycznego.

Niezależnie od tego czy wybierzemy ażurową, koronkową wersję negative space nails czy też bliższy jest nam paznokciowy minimalizm, możemy być pewni, że tak pomalowane paznokcie będą przykuwały uwagę i staną się centralnym elementem całej stylizacji.