zeszyt

Paznokcie – w jaki sposób o nie zadbać?

Posted by

Zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Ładnie pomalowane odmładzają dłonie, przyciągają uwagę i dopełniają makijażu. Poza tym każda biżuteria, pierścionki czy bransoletki, prezentują się znacznie lepiej na wypielęgnowanym ciele.

Hybryda czy żel?

Jednak wszystkie jesteśmy zabiegane i brakuje nam czasu na ciągłe malowanie paznokci zwyczajnym lakierem, który nie jest zbyt trwały, szybko odpryskuje i nie pomaga w utrzymaniu długości przy kruchej płytce. Obecnie popularnością cieszy się manicure hybrydowy oraz żelowy. Są to techniki, dzięki którym kolor utrzymuje się na płytce przez wiele dni, a dodatkowo umożliwiają przedłużanie bądź wzmacnianie naturalnych paznokci. Jest to doskonała propozycja dla pań, które nie mają czasu na cotygodniowe, samodzielne malowanie paznokci, bo efekt utrzymuje się nawet do miesiąca. Stylizacja paznokci lakierem hybrydowym wygląda bardzo naturalnie i nie jest czasochłonna. W salonie doświadczona kosmetyczka jest w stanie wykonać go w niespełna godzinę. Ta technika daje szerokie pole do popisu pod względem wzorów. W modzie utrzymuje się tak zwany efekt lustra, który można osiągnąć poprzez zastosowanie specjalnego pyłku na hybrydę.

palce

Wiele możliwości

Wśród najnowszych trendów znajduje się też efekt syrenki, czyli tafla mieniąca się różnymi kolorami oraz pyłki holograficzne. Na miłośniczki klasyki także czeka dobra wiadomość – stylizacja paznokci lakierem hybrydowym umożliwia stworzenie manikiuru francuskiego, czyli paznokci w naturalnym kolorze z podkreśleniem końcówki białym kolorem.